понедельник, 5 ноября 2018 г.

Увага! Готуємося зустрітися на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з біології!

Шановні вчителі біології, та учасники - учні! Чекаємо зустрічі на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з біології! 

Яка відбудеться 15. 11.2018 р. в ЕНВК №5. кабінет 301. 

Олімпіада розпочнеться у 9.00. команди 

прибуватимуть у 8.30.

Засідання 3. Тема: Реалізація наскрізних ліній на уроках природничих дисциплін та основ здоров'я із застосуванням діяльнісного підходу в умовах впровадження Концепції НУШ

Засідання відбудеться  22.11. 18. у 14.30. ЕНВК №5 каб №302

1. Методичний діалог з теми “Реалізація наскрізних ліній на уроках природничих дисциплін та основ здоров'я  із застосуванням діяльнісного підходу в умовах впровадження Концепції НУШ”. (Шарабарова С.С.
керівник ММО, - модератор)

2.Про підготовку школярів міста до участі на ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнської олімпіади з біології та екології в 2018-2019 навчальному році.(Дмитренко Л.А
методист НМЦ)

3. «Творча лабораторія вчителя»: звіт про роботу щодо поповнення кабінету роздатковим матеріалом з біології (гербарії рослин, колекції комах). ( ЕБГ Шпигун Л.І., учитель ЕБЛ)

4. Аналіз зовнішнього незалежного оцінювання з біології 2018 року. (Дмитренко Л.А методист НМЦ)




воскресенье, 16 сентября 2018 г.

Біологія та Основи здоров’я. Авторські методики

ЗАПРОШУЄМО ВЧИТЕЛІВ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ «КРАЩИЙ STEM-УРОК»

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Фонд ООН у галузі народонаселення, Міністерство освіти і науки України проводить конкурс «Кращий STEM*-урок». Партнери – ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» і Громадська спілка «СТЕМ КОАЛІЦІЯ»
Попит на професіоналів у галузі науки, техніки, математики та інженерії (STEM) у світі зростає з кожним днем. Статистика свідчить, що:
• 70% найпопулярніших робочих місць у майбутньому потребують освіти STEM, а 30% компаній в сфері біотехнологій повідомляють про відсутність кваліфікованих співробітників у галузі STEM;
• відсоток хлопців, що хочуть працювати в STEM-сфері, знижується, і лише невелика кількість дівчат (11%) мають інтерес до STEM, що можна пояснити загальним сприйняттям STEM-предметів «як важких», а також і тим, що більшість підлітків втрачають інтерес до цих предметів.
• гендерну нерівність, дівчата недостатньо представлені у цих сферах, віддаючи перевагу більш традиційно жіночим секторам економіки.
Враховуючи сучасні виклики до підготовки майбутнього покоління, актуальність розвитку напрямів STEM-освіти виникла ідея розробити STEM-уроки, які мотивували підлітків, зокрема дівчат, до вивчення STEM-предметів. З метою створення бази даних таких розробок готових уроків, заходів та популяризації основних ідей STEM-освіти проводиться конкурс «Кращий STEM-урок».
Конкурс проводиться серед педагогічних працівників закладів освіти: загальної середньої, позашкільної, спеціалізованої та професійної (професійно-технічної). Педагогічні працівники подають на конкурс авторські творчі роботи – розробки/кейси уроків/занять. Переможці Конкурсу отримують грошові призи.
Для участі в Конкурсі Учаснику необхідно з 27 серпня 2018 року до 10 жовтня 2018 року надіслати на електронну адресу Організаційного комітету: stem@csr-ukraine.org заявку (анкету учасника та конкурсну роботу).
Положення про конкурс тут
Якщо виникли питання звертайтесь: stem@csr-ukraine.org, (044) 292 02 41

пятница, 24 августа 2018 г.

Презентація інтеграція змісту природознавчої освіти шляхом впровадження компетентнісних завдань як Місток до Нової української школи

Освітня галузь ПРИРОДОЗНАВСТВО

Виступ Гусевой Н.М. методиста ЗОІППО

Оновлення 2018

воскресенье, 24 июня 2018 г.

Портал підготовки вчителів біології до сертифікації

Портал підготовки вчителів біології до сертифікації

Це новий освітній проект, який пропонує всім бажаючим вчителям
біології пройти онлайн-курси з підготовки до сертифікації.
Навчайтеся за зручним для вас графіком!
Дивіться відеолекції, навчальні презентації, користуйтеся
електронними підручниками і корисними посиланнями, проходьте
інтерактивні тести, спілкуйтеся з викладачами!
Наприкінці навчання ви отримаєте  документальне підтвердження
ваших досягнень –  сертифікат про проходження курсу.

четверг, 17 мая 2018 г.

ЛИст МОН України що до проведення

ПЕРЕГЛЯНУТИ . ЛИСТ МОН

Беремо участь у реформі освіти. Анкетування.

10 травня 2018 року стартує масштабне онлайн-опитування щодо підвищення кваліфікації та сертифікації педагогів. Отримані дані використають для розробки рекомендацій до законодавчих актів, які нині створюються на реалізацію нового Закону “Про освіту”.

Учасниками опитування можуть стати педагоги, керівники закладів освіти, викладачі та студенти педагогічних вишів, науковці, представники управлінь освіти, методичних служб, державних та громадських організацій.

Запрошуємо до співпраці


Шановні колеги!
 Починає свою роботу веб-ресурс за матеріалами творчої групи "Освітній електронний контент з основ здоров’я".

Запрошуємо вас стати читачами та дописувачами нашого сайту.
Якщо ви маєте цікаві та корисні матеріали до уроків за шкільною програмою з основ здоров’я, надсилайте їх на  адресу tvgr.oz@gmail.com.
Члени творчої групи  розглянуть отримані матеріали та приймуть рішення щодо їх  публікації на нашому сайті. 

Результати дослідження ефективності курсу "Вчимося жити разом"

Шановні колеги! Пропоную ознайомитися з основними показниками впливу проекту "Вчимося жити разом" за результатами онлайн опитування вчителів і учнів у 2017-2018 н.р.У суттєвих позитивних змінах і ваш внесок. Щира всім подяка!


Посібник «PISA: природничо-наукова грамотність»

Посібник «PISA: природничо-наукова грамотність»

Видання містить резюме найважливіших теоретичних і методологічних положень рамкового документа міжнародного порівняльного дослідження PISA для оцінювання природничо-наукової грамотності 15-річних осіб.
Посібник доповнено завданнями, що були використані в дослідженнях попередніх циклів PISA і в яких реалізовано викладені в рамковому документі теоретичні положення щодо сутності природничо-наукової грамотності й засад її вимірювання.
Також посібник містить окремий розділ із завданнями й характеристиками стосовно їх оцінювання, а також розділ із завданнями, що можуть бути використані вчителями в шкільній практиці.
Видання призначене для широкого кола освітян – учителів, учених-педагогів, методистів, авторів підручників і навчальних посібників із природничо-наукових дисциплін, фахівців у галузі освітніх вимірювань, а також для учнів і студентів закладів середньої загальної освіти.

воскресенье, 13 мая 2018 г.

Освіта Запорізького краю - 2018



Результати та роботи учасників можно переглянути  за посиланням.

 Завершила свою роботу обласна педагогічна виставка «Освіта Запорізького краю-2018». Збільшився інтерес до виставки, зросла якість представлених робіт, і це свідчить про значущість методичного заходу та професійність педагогів Запорізького регіону. 
     Експертиза матеріалів показала, що переважна більшість робіт характеризуються новизною і актуальністю тем, різноманітною тематикою, змістовністю, що вказує на постійний пошук та творчий підхід педагогічних колективів, відповідають державним освітнім стандартам. 
     Команда організаторів виставки висловлює слова подяки колективам закладів освіти за активну участь у виставці «Освіта Запорізького краю - 2018», співпрацю, надання можливості ознайомитись педагогам області з цікавими досвідами. 
     Нехай ніколи не згасає у Вашому серці та душі палкий вогонь творчого натхнення, щоб щоденно Вас огортало людське шанування і щира вдячність учнів та примножувались Ваші успіхи і удачі!

  лауреати обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2018», яких нагороджено дипломами ІІ ступеня:

- Шарабарова Світлана Станіславівна, учитель біології ЕНВК №5,

-       лауреати обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2018», яких нагороджено дипломами ІІІ ступеня:
-         Мірошник Лариса Павлівна, учитель географії ЕЗОШ №4 (в двух номінаціях),
-         Таран Людмила Анатоліївна, учитель біології та основ здоров’я ЕЗОШ №7,


понедельник, 7 мая 2018 г.

Підготовка до ЗНО з біології

Онлайн - курс "Підготовка до ЗНО з біології"Цей курс підійде в першу чергу абітурієнтам, які планують пов'язати своє життя з біологією, біотехнологією, медициною, психологією, ветеринарією, фармацією, різноманітними напрямами сільського господарства та лісництва. Однак наш курс біології виявиться корисним не тільки для тих, хто вже на порозі вступу до ВНЗ, а й для школярів, які просто цікавляться біологією, хочуть доповнити та вдосконалити знання або навіть опанувати певний матеріал наперед, взяти участь у біологічних олімпіадах, турнірах і конкурсах. Окрім цього, курс буде цікавим для всіх, хто полюбляє біологію, прагне дізнатися щось нове або надолужити втрачене у школі, адже пізнавати ніколи не пізно.


EdEra та «Освіторія» створили онлайн-курс «Автостопом по біології». Він допоможе підготуватися до ЗНО, а також доведе, що наука – це дійсно цікаво та навіть весело!
Автори курсу, Влад та Аня, допоможуть розібратися у найскладніших темах ЗНО. Це, зокрема, цитологія і основи молекулярної біології, генетика, ботаніка і фізіологія людини.

На вас чекають живі приклади, зрозумілі візуалізації, конспекти до кожної теми та тестові запитання, побудовані на реальних завданнях ЗНО.
Поїхали!

Українські креативні реформатори "Діти створюють Країну"

30 конкурсів екологічного напрямку

 30 КОНКУРСІВ
ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ
БЕЗ ПРАВИЛ!!! ТВОРИТИ БЕЗ МЕЖ!
Діти Створюють Країну щодня, своїми думками,словами, діями, рішеннями. Ми би хотіли щоб ти сьогодні розпочав творити) прочитай і відчуй, що би хотілося створити зараз) що завтра) ти можеш здивувати цей світ) ми віримо в твої надзвичайні здібності!
Учасник: до 18 років. Чекаємо на витвори до 1 червня 2018 року)
Автори найоригінальніших витворів отримають подарунки в кожному з конкурсів.
Що потрібно?
1. Обрати конкурси (можна декілька, як відчуєш)
2. Заповнити анкету учасника програми за посиланням: goo.gl/CAghaK
(якщо ви розумієте, що анкета завелика, часу мало, відкладіть написання. Зробіть це тоді, коли буде час без поспіху, спокійно в гармонії з собою написати нам)
3. З позитивом творити і надсилати нам поштою (адреса поштова/електронна нижче)

вторник, 10 апреля 2018 г.

Підручник Біологія 10 клас Шаламов Р.В.

Біологічна систематика

Чим відрізняються 9 і 10 класи?

Материалы к заседанию ММО

QR- код в учебном процессе

Как перенести текст с телефона на компьютер

QR-код — квад­рат­ная кар­тин­ка, в ко­то­рую за­ко­ди­ро­ва­на ин­фор­ма­ция. Это мо­жет быть обыч­ный текст, адрес в Ин­тер­не­те, те­ле­фон, ко­ор­ди­на­ты ка­ко­го-ли­бо ме­ста и т.д.. Их спе­циаль­ный вид об­лег­ча­ет чте­ние за­ло­жен­ных дан­ных с по­мо­щью со­вре­мен­ных мо­биль­ных те­ле­фо­нов осна­щен­ных ка­ме­ра­ми. До­ста­точ­но на­ве­сти ка­ме­ру те­ле­фо­на на код и тут же по­лу­чить до­ступ к его со­дер­жи­мо­му.

QR-ко­ды (от Quick Re­sponse — по ан­глий­ски «быст­рая ре­ак­ция», «быст­рый от­клик») бы­ли раз­ра­бо­та­ны в 1994 го­ду япон­ской ком­па­ни­ей Den­so-Wave. В са­мой Япо­нии QR-ко­ды по­лу­чи­ли ши­ро­кое рас­про­стра­не­ние ещё в на­ча­ле 2000-х го­дов: их раз­ме­ща­ют в ре­кла­ме, на упа­ков­ке то­ва­ров, пе­ча­та­ют в бук­ле­тах, ис­поль­зу­ют в иг­рах, в спра­воч­ни­ках и ещё мил­ли­о­ном раз­ных спо­со­бов. 
Создавать QR-коды очень легко и занимает немного времени. Существует много сервисов, например:
После создания, распечатанные QR-коды можно развесить по стенам школы или кабинета. А ученикам будет более интересно получать знания из своих телефонов, чем со страниц скучных на их взгляд учебников. Это своего рода Веб-квест, который способствует достижению нескольких важных целей при обучении школьников:
- усиление мотивации обучаемых к самостоятельной учебно-познавательной деятельности при обучении за счёт дополнительных мотивов игрового, соревновательного, познавательного и др. плана;
- внедрение в учебный процесс дополнительных (электронных) методических образовательных ресурсов;
- использование при обучении новые виды учебных поисково-познавательных заданий обобщающей и систематизирующей направленности, активизирующих учебную деятельность учащихся;
- придать работе над учебным материалом новую организационную форму, привлекательную для школьников. 
По принципу такой Веб-викторины можно организовывать и различные экскурсии. Во многих музеях уже давно используется данная технология. Экскурсоводы распечатывают подготовленные для выставки QR-коды, размещают их около определённых экспонатов, тем самым ещё больше обогащая выставку различной и интересной для посетителя информацией, будь то это ссылка на альбом фотографий, или ссылка на видео с этим экспонатом и т.д.
Достаточно закодировать простые вопросы с вариантами ответами, чтобы ученики могли проверить свои знаний по любому предмету. Такие QR-коды можно использовать во время проведения предметных недель. А можно просто развесить смешные истории, например, выдержки из школьных сочинений:
                                                      

У QR-кодов так же есть способность хранить в себе небольшие по объёму тексты и без подключения к Интернету, тем самым, увеличивая свои возможности.
Кстати, QR-код можно использовать напечатав на футболке или, к примеру, связать его в виде фрагмента орнамента на джемпере.

вторник, 3 апреля 2018 г.

Призовое место во Всеукраинской олимпиаде по биологии!

Поздравляем призера  Всеукраинских ученических олимпиад  на государственном уровне по биологии Татьяну Борисенко, ученицу ООШ №2 (учитель биологии Маковоз И.Г.).
С высоким результатом Вас. и желаем дальнейших побед как в школьной, так и в будущей студенческой жизни!

среда, 28 февраля 2018 г.

Засідання ММО. Тема: Діяльнісний підхід на уроках природознавчого циклу та основ здоров’я як умова формування предметних та надпредметних компетентнтностей учнів


1.Досвід реалізації діяльнісного підходу у практиці навчання. (Таран Л.А.. вчитель біології ЕЗОШ №7)
2. Майстер-клас. "Методи та прийоми по удосконаленню читацької грамотності”. (Подгорна Т.М., ЕНВК №5)
3. Результативність виступу міської команди юних біологів на ІІ та ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з біології в 2017-2018 році. Розбір завдань. (Дмитренко Л.А., методист НМЦ)
4. Виступ за темою "Кейс-технології в реалізації діяльнісного підходу в навчанні".(Шарабарова С.С., вчитель біології ЕНВК №5)


среда, 21 февраля 2018 г.

Результати обласної олімпіади з екології - 2018


Фото Светланы Букреевой.

Учні шкіл нашого міста продовжують виборювати призові місця на обласному етапі предметних олімпіад. У олімпіаді з екології Масич Ірина, учениця 10-А класу (учитель Коток Л.М.) та Громовик Марія, учениця 11-А класу (учитель Шпигун Л.І.) ЕБГ «Гармонія» отримали треті місця. 
Дякую учням та педагогам за високі результати. Бажаємо подальших успіхів.

четверг, 1 февраля 2018 г.

Шановні колеги!


   Міністерство освіти і науки України планує на початку 2018 року проведення конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти (далі – Конкурс).
З цією метою просимо долучитися всіх осіб, яких хвилює якість підручників для закладів загальної середньої освіти, до експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів, орієнтовні строки здійснення якої лютий – березень 2018 р.
Для здійснення експертизи всі бажаючі повинні до 11 лютого поточного року зареєструватися в репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (розділ «Конкурсний відбір підручників для 1, 5, 10 класів») або за посиланням: https://goo.gl/7eBS98
Експертами можуть бути особи-фахівці, які мають відповідну вищу освіту та обізнані з науково-методичними, психолого-педагогічними вимогами щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти, з яких передбачається здійснення експертизи електронних версій проектів підручників. Експертами не можуть бути особи, які під час здійснення експертизи матимуть конфлікт інтересів, автори (співавтори) проектів підручників, поданих на Конкурс, близькі особи зазначених категорій тощо, що може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень під час виконання наданих повноважень.
Серед фахівців, які можуть бути експертами, виділяють такі групи: наукові, науково-педагогічні працівники, методисти, вчителі, перекладознавці та перекладачі, фахівці з антидискримінаційної експертизи.
Після завершення реєстрації, комісією з відбору експертів буде складено список експертів, які здійснюватимуть експертизу поданих на Конкурс електронних версій проектів підручників.
Звертаємо увагу, що експерти, нестимуть персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, об’єктивність та обґрунтованість експертного висновку. Після завершення Конкурсу, експертам передбачається оплата за виконану роботу.


среда, 31 января 2018 г.

Геліантус -вчитель

Реєстрация вчителів на гру Геліантус

Творче об’єднання «Соняшник» пропонує ІV конкурс «Геліантус–учитель»–2018 для вчителів природничих дисциплін (фізики, хімії, біології, географії, природознавства, екології, основ здоров’я) і початкових класів.
Конкурс відбудеться 27 березня 2018 року з 15.00 до 16.00.

вторник, 30 января 2018 г.

Вітаємо переможців обласних олімпіад!


             На обласному етапі предметних олімпіад учні закладів загальної середньої  освіти міста продовжують отримувати блискучі перемоги!   27 січня 2018 року пройшли наступні чотири обласні олімпіади: з математики (ІІ тур), біології, російської мови і літератури та фізичної культури. Із чотирьох учасників олімпіади з біології троє посіли призові місця. Це Борисенко Тетяна, учениця 9-Б класу ЕЗОШ №2 (учитель Маковоз І.Г.) – перше місце,  Савченко Анна, учениця 10-Б класу ЕНВК №5 (учитель Шарабарова С.С.) – друге місце, Караманова Анжеліка учениця 8-А класу ЕБГ «Гармонія»  ( учитель Коток Л.М.) – третє місце.
             У другому турі олімпіади з математики двоє учнів ЕБЛ отримали другі місця:  Горпініч Марія, учениця 11-А класу (учитель Прохач В.Ф.) і Чаюлян Дмитро, учень 8- А класу ( учитель Гріднева О.Я.). Мендрик Ольга учениця 9-А класу ЕБЛ (учитель Монько Н.Д.) виборола третє місце у олімпіаді з російської мови і літератури. 
          Бажаємо учням та їх наставникам оптимізму та підкорення нових вершин у їх співпраці! Нехай ніколи ваш розум не відмовляється від нових знань, а завжди прагне до пізнання і мудрості!


                                                  Придчіна А.І., методист НМЦ